27 Март, 2026

В Гърция задържаха българин с три заповеди за арест

В Гърция задържаха българин с три заповеди за арест

Той се е укривал в продължение на три години от властите.

Гръцките власти задържаха при паспортна проверка на граничния пункт "Промахон" българин с три заповеди за арест.

Издирван е от прокуратурата в град Катерини за участие в престъпна група за нелегално осиновяване на деца. Разследването доказа, че българинът е намирал майки в България, предлагал им е между 6 хиляди и 8 хиляди евро за дете. Ръководел е също и цялата престъпна група по осиновяването в района на Катерини. Доказани са 13 случая.

Други две заповеди са от прокуратурата в Солун с обвинение за два опита да продаде бебе на полицаи под прикритие. От две години властите го издирват, докато не направи опит днес да влезе отново в България през Промахон.

Задържаният българин е в ареста в град Серес и ще бъде предаден на властите, издали трите заповеди за арест, съобщи БНР.

Сподели:

Коментари (0)

В Русия възпламениха най-големият завод за торове в Европа, Уст-Луга и Приморск са под дронови атаки

В Русия възпламениха най-големият завод за торове в Европа, Уст-Луга и Приморск са под дронови атаки

Освен удара по завода за торове, мониторинговите канали съобщиха за подновени атаки с дронове в Ленинградска област, където отново бяха ударени двете пристанища – Уст-Луга и Приморск

Преговорите с Русия буксуват: Изходът е промяна на формата, но как да го направим...

Преговорите с Русия буксуват: Изходът е промяна на формата, но как да го направим...

Принципът на Кремъл е ясен - печелене на време и да не се кара с Тръмп, затова размяната на затворници е един от начините за постигне на целта

WSJ: САЩ и Израел са отблъснали, но не и елиминирали ракетната заплаха на Иран

WSJ: САЩ и Израел са отблъснали, но не и елиминирали ракетната заплаха на Иран

Иран е преминал към стрелба от по-дълбоки части на територията си с ракети с по-голям обсег, казаха военни анализатори и бивши американски служители, след като въздушните удари в началото на войната нанесоха тежки щети на иранските бази и пусковите установки за ракети