7 Декември, 2025

В Германия арестуваха телохранител на Осама бин Ладен

В Германия арестуваха телохранител на Осама бин Ладен

Очаква се сега задържаният да бъде депортиран обратно в Тунис.

Полицията е задържала в Германия заподозрян ислямист, който някога е бил телохранител на бившия лидер на „Ал Кайда“ Осама бин Ладен, предава Reuters.
Историята на тунизиеца Сами А. предизвика възмущение в страната през април, след като германските медии съобщиха, че той получава социални помощи, въпреки че разузнавателните служби са го класифицирали като потенциална заплаха. 
„Властите в западния германски град Бохум поискаха да задържим Сами А. и той не се съпротивляваше“ , съобщава говорител на полицията. Очаква се сега задържаният да бъде депортиран обратно в Тунис, пише "Фокус" . 
По-рано вътрешният министър на Германия Хорст Зеехофер нареди имиграционните служби да обработят документацията, необходима за изгонването на мъжа от пределите на страната.
Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Русия да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Русия да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Еманюел Макрон заяви, че на 8 декември ще се срещне в Лондон със Зеленски, британския премиер Киър Стармър и германския канцлер Фридрих Мерц, за да направят общ преглед на преговорите по американския проект за прекратяване на почти четиригодишната война.