"Предупредиха ни, че ще бъдем обрани. Непрекъснато има транзит на хора в склада в Кадис. Но сега всички се крият, за да избегнат отговорността”, казва един от източниците на изданието.
Припомняме, че в края на миналия месец изчезнаха 290 кг. кокаин и хашиш от склада в Кадис, където се съхраняват наркотици преди да бъдат използвани като улики в съда. Крадците са имали ключ за мястото, просто да влезли и са взели наркотиците.
Вестникът съобщава, че проблемът обаче не е само с този склад. В Андалусия и Галисия, които са традиционни входове за кокаин и хашиш, има големи заловени пратки, които привличат вниманието на крадците. Дрогата е изкушение и за полицаите с малки заплати. Подобни кражби са регистрирани още във Валенсия, Сантяго, Малага, Севиля.
След инцидента в Кадис испанското правителство е подписало протокол със съответните власти за това заловените наркотици да бъдат унищожавани два месеца след хващането на пратката. Но това е по-скоро препоръка и окончателното решение е в ръцете на съответния съдия.
Още от Свят
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна
Израел изненадващо удари в Южен Ливан
Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан
Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите
Горещата вълна ще достигне своя пик през уикенда, като в някои части на континента термометрите ще надхвърлят 40 градуса