28 Март, 2026

В Кремъл чакат вятъра на промяната с идването на Радев

В Кремъл чакат вятъра на промяната с идването на Радев

"Странен синдром витае в България", пише анализаторът от Руския институт за стратегически изследвания Игор Пшечников, в коментар за РИА Новости. 

Работещият в създадения лично от Владимир Путин мозъчен тръст цитира социологическо проучване, проведено от българското движение "Русофили" през лятото. 

Според данните мнозинството от участниците в допитването (82%) се смятат за русофили, а само четири на сто от анкетираните не обичат Русия. 

"Това е много странно. Народът иска да е с нас, но елитът в София дърпа страната към Запада", коментира Пшечников.

Експертът припомня и скорошното интервю на Росен Плевнелиев пред германския в. "Франкфутер Алгемайне цайтунг". Българският президент заяви, че Москва финансира антиевропейски партии в някои държави от 28-те и цели да разбие ЕС отвътре.

"Българският държавен глава буквално повтори думите на сегашния сегашния президент на САЩ Барак Обама, неуспялата претендентка за Белия дом Хилари Клинтън и бившия британски министър на културата Бен Брадшоу. Думите на Плевнелиев са в унисон с антируската политика, която България води от края ХIХ век", пише Пшечников. 

Той припомня участието на България в двете световни войни срещу Русия и СССР, както и влизането на страната ни в НАТО и ЕС.

"Вероятно това може да се промени, защото на 22 януари сегашният стопанин на "Дондуков" 2 ще предаде поста на Румен Радев, който бе избран с гласовете на национално отговорни партии", прогнозира Пшечников.

Сподели:

Коментари (0)

Френската полиция предотврати бомбен атентат пред американска банка в Париж

Френската полиция предотврати бомбен атентат пред американска банка в Париж

Френският министър на вътрешните работи Лоран Нунес похвали в X бързата реакция на полицейските служители предвид „настоящата международна обстановка“, в която европейските държави са засилили бдителността

Майкъл Наки: Ситуацията в Русия е предреволюционна

Майкъл Наки: Ситуацията в Русия е предреволюционна

Z-активистите се оплакват от измама и корупция, които унищожават руската армия отвътре

Над 20 000 души са дарили средства за следовател, който разкри "Орбангейт"

Над 20 000 души са дарили средства за следовател, който разкри "Орбангейт"

Скандалът „Орбангейт“ разтърси Унгария седмици преди изборите, след като бивш следовател разкри предполагаема тайна операция срещу опозицията. Над 20 000 души дариха средства в негова подкрепа, а случаят предизвика силен обществен и политически отзвук.