6 Декември, 2025

В Крим зрее бунт, жителите на окупирана Ялта искат да се върнат в Украйна

В Крим зрее бунт, жителите на окупирана Ялта искат да се върнат в Украйна

Жителите на окупираната от Русия Ялта са готови открито да заявят своето желание да се върнат в Украйна, заради отсъствието на електричество, храни, вещи и услуги от първа необходимост, назрява бунт, пише на страницата си във Фейсбук  Ирина Иванова, цитирана от http://glavred.info/

"Светлината и отоплението са рядкост, в домовете ни е студено, много студено. Настроенията сред жителите на Ялта вече дори не са спомените заа комфортния живот в Украйна, те са вече кълбо от нерви и проклятия по адрес на Москва, пише Иванова.

Така наречените "власти" на Крим орязаха с 30 процента пенсиите и заплатите на жителите без обяснения.

"Хората харчат вече последните си пари и следва крах. Генераторите за електричество се чупят, жиците на електрическата мрежа горят, парните котли се взривяват, пунктовете за източници на отопление не се увеличават. Това е много сериозно и никой вече не иска да търпи отсъствието на благата на цивилизацията. Назрява бунт", пише Иванова.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Русия да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Русия да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Еманюел Макрон заяви, че на 8 декември ще се срещне в Лондон със Зеленски, британския премиер Киър Стармър и германския канцлер Фридрих Мерц, за да направят общ преглед на преговорите по американския проект за прекратяване на почти четиригодишната война.