В Република Македония арестуваха 21-годишният Ш.Р., за когото има подозрения, че се е бил на страната на "Ислямска държава".
През месец август срещу него бе издадена заповед за международен арест, съобщиха от вътрешното министерство в Скопие.
Мъжът бе задържан при спецоперацията "Клетка". Според разследващите органи той е бил в Сирия през 2013 година и през октомври миналата година.
Операцията по задържането му е продължила няколко месеци, през които са събрани достатъчно материали за неговите връзки с ислямистите, се казва още в съобщението.
Още от Свят
Голям пожар на летището в Уелингтън, евакуираха всики пътници и персонал
На място са били изпратени пет пожарни автомобила, две стълбодостъпни машини и команден пункт, не е ясно какво точно е предизвикало пожара
Папа Лъв XIV пред мигрантския център в Тенерифе: В известен смисъл всички сме мигранти
Тенерифе, един от Канарските острови в Атлантическия океан, е превърнат във врата за десетки хиляди нелегални имигранти, търсещи по-добър живот в Европа
Цените на петрола паднаха: Погледите са вперени с надежда за споразумение с Иран
Международният бенчмарк Брент от Северно море се срина с 5,0% до 85,86 долара за барел, основният американски сорт West Texas Intermediate също намаля с 5,0%