11 Юни, 2026

В. Радев: Грешката на Европа е, че допусна затворени общества, които се радикализираха

В. Радев: Грешката на Европа е, че допусна затворени общества, които се радикализираха
Валентин Радев

"Едно от проявленията на демокрацията е максималната толерантност, но това постепенно ще се промени в Европа", коментира пред бТВ експертът по сигурността Валентин Радев атентата в Стокхолм.

"Богатите общества в Европа направиха голяма грешка. А именно, че допуснаха много затворени общности, където се говори да речем само на турски или арабски език. Това е опасността, която е надвиснала навсякъде. Все пак службите за сигурност реагират адекватно и стават все по-добри в разбиването на терористичните мрежи", уточни Радев.

Според него европейските правителство ще работят все по-интензивно срещу капсулирането на отделни общности. Той се надява това да стане с по-бързи темпове.

Журналистът Генади Петров, който е следвал в Швеция, коментира, че в скандинавската държава има стигма и никой не смее да говори срещу ислямската общност.

По думите му и политиците, и журналистите се страхуват да говорят за проблема с ислямизма.

"Организацията "Мюсюлманско братство" има все по-голямо влияние, навлиза и в политиката,з аяави той и поясни, че тя е един затворен кръг, чиито членове лесно достигат до саморадикализация. Те опитват да размият разликата между исляма и ислямизма", каза още Петров.

Сподели:
Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

По-рано Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на подкрепата за Украйна

Христо Грозев: Путин е в паника!  3 покушения в Москва за един ден

Христо Грозев: Путин е в паника! 3 покушения в Москва за един ден

"Украйна има напълно разбираем мотив да извършва подобни акции, които подкопават настроенията сред московския елит. И това работи", казва той

Тръмп с ново салто мортале!  Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Тръмп с ново салто мортале! Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Индексът Дау Джоунс Индъстриъл Авъридж (Дау Джоунс) нарасна с 1,7 процента и достигна стойност от 50 753,64 пункта.

Коментари (0)