Свят
В Румъния скандират срещу социалистическото правителство: "Не искаме да бъдем ръководени от крадци"
Обвиненията на опозицията са, че е кабинетът е отслабил върховенството на закона и демокрацията
Около 2 000 антиправителствени протестиращи се събраха пред румънския парламент в момент, когато се гласува връченият на лявото правителство вот на недоверие, с обвинения от опозицията, че е отслабило върховенството на закона и демокрацията.
Опозицията, водена от Националната либерална партия, вероятно няма да събере необходимите 233 гласа, за да свали правителството на министър-председателя Виорика Данчила, която беше назначена през януари. Тя е третият министър-председател от Социалдемократическата партия след парламентарните избори през декември 2016 г.
Протестиращите скандират: "Оставка!", "Не искаме да бъдем ръководени от крадци!", "Вие не сте Румъния!" и развяват румънски знамена в парка "Извор", недалеч от сградата на парламента.
Демонстрации са планирани и в други големи градове в Румъния, а румънците в чужбина също се подготвят за протести тази вечер.
Още от Свят
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски