9 Април, 2026

В САЩ арестувани 1700 онлайн педофили

В САЩ арестувани 1700 онлайн педофили

Разследването също така е било и срещу хора, замесени в трафик на деца


Американското министерство на правосъдието съобщи във вторник, че е арестувало близо 1700 предполагаеми онлайн престъпници, свързани с порнография с деца, по време на двумесечна операция в цялата страна, съобщи Нова телевизия.

Операцията "Разбито сърце" от април и май е насочена към хора, които правят и разпространяват детска порнография, както и към тези, които я получават и изтеглят.

Разследването също така е било и срещу хора, замесени в трафик на деца за секс, и педофили, които пътуват из страната и чужбина, за да насилват сексуално деца, съобщиха от Министерството на правосъдието.

Операцията доведе до идентифициране на 308 педофили 357 деца, които са претърпели злоупотреба при производството на порнография.

„Сексуалната злоупотреба с деца е отблъскваща и тя преследва най-невинните и уязвими от всички”, заяви в изявление генералният прокурор Бил Бар. "Трябва да използваме цялата сила на закона срещу сексуалните хищници, и с помощта на нашата програма за престъпления срещу деца в интернет ще го направим", добави той.
Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: Иран трябва да отвори Ормузкия проток незабавно, бързо и безопасно

Белият дом: Иран трябва да отвори Ормузкия проток незабавно, бързо и безопасно

Доналд Тръмп изпраща вицепрезидента Джей Ди Ванс и други преговарящи в пакистанската столица за разговори с Иран, които ще започнат в събота, съобщи Белият дом.

Престолонаследникът на Иран отговори на Тръмп: Каква промяна на режима? Те са същите хора

Престолонаследникът на Иран отговори на Тръмп: Каква промяна на режима? Те са същите хора

Пахлави, чийто баща Мохамед Реза беше свален от власт от Ислямската революция през 1979 г., многократно е заявявал, че е готов да поведе прехода, ако Ислямската република падне във войната със САЩ и Израел, която избухна в края на февруари.

Тръмп ще обсъди възможността за напускане на НАТО от САЩ с Марк Рюте 

Тръмп ще обсъди възможността за напускане на НАТО от САЩ с Марк Рюте 

САЩ и НАТО влизат в остър конфликт заради войната с Иран и блокадата на Ормузкия проток. Доналд Тръмп заплашва с излизане от алианса, докато напрежението расте. Американският президент ще продължи да обсъжда с Бенямин Нетаняху идеята за включването на Ливан в споразумение за прекратяване на военните действия срещу Иран, на фона на крехко примирие и растящ глобален риск.