Преди това всичките те вече са били „уволнени по бързата процедура” от ТЮБИТАК
В рамките на разследването на Главната републиканска прокуратура в Анкара за членове на т.нар. „Терористична организация на гюленистите/Паралелна държавна структура” (ФЕТО/ПДС) са издадени заповеди за задържане на 33 бивши служители в Турския съвет за научно-технически изследвания (ТЮБИТАК), предаде информационната агенция Догу хабер ажансъ (ДХА), цитирана от "Фокус".
Преди това всичките те вече са били „уволнени по бързата процедура” от ТЮБИТАК - в рамките на извънредното положение с президентски декрет. Дейностите по задържането им са започнали тази сутрин в шест района на Анкара, посочва още ДХА.
Още от Свят
Таяни: Италия престава да отговаря на нападките на Тръмп
"Имаме американски президент, който обича да провокира, особено в социалните мрежи"
WSJ: Иранската революционна гвардия изстреля ракети по 2 кораба край Ормуз
Атаките идват, докато иранците скърбят за аятолах Али Хаменей, бившия върховен лидер, убит в началото на войната в Иран и след засилени заплахи от страна на мощната паравоенна сила, която подкопава преговорите и предупреждава корабите да не преминават през водния път
„Украинска правда“: Откриха тялото на заподозряната за атентата в Монако
За Березовска беше издадена червена бюлетина на Интерпол по обвинения в опит за убийство, поставяне на взривно устройство на обществено място