Въоръжена банда е извършила обир на търговска банка в южната част на Москва, съобщава INFON.RU.
Престъпниците са отмъкнали от касата на трезора 5 милиона рубли и 400 000 долара.Източници от полицията съобщават, че неизвестните лица са заплашили с пистолет служителите на банката на Варшавско шосе, а след обира са изчезнали с кола.
На мястото на произшествието работи оперативно следствена група, но засега няма повече информация за грабежа и извършителите.
Още от Свят
Дезертьорство: Да те върнат от Германия обратно при Путин
Историята на Никита Звездов, който не иска да се бие във войната на Путин, успява да избяга от войсковата си част и да стигне до Германия, където е заплашен вместо да получи убежище, да бъде върнат в Русия
Липецк, Волгоград и отвъд: Русия е във вихъра на ракетна и дронова атака
Въз основа на анализ на кадри от очевидци, пожарът е избухнал близо до местната ТЕЦ и Новолипецкия металургичен завод, съобщава Телеграм каналът ASTRA
В Крим инсталират стационарни телефони - мобилните са все по-ненужни
Инсталирането на аварийни стационарни телефони се налага, тъй като прекъсванията на електрозахранването се задълбочават. В отделен доклад се казва, че един от тези телефони е поставен на Театралния площад в Евпатория.