Президентът на Венецуела Николас Мадуро обяви всеки петък от април и май за почивен ден в опит да се спести електричество заради продължителната суша в страната, съобщи Ройтерс.
"Ще имаме дълги уикенди", заяви той в едночасово тв обръщение.
Заради предприетите мерки големите потребители, като моловете и хотелите, ще трябва да генерират електричество по собствен начин - чрез генератори, по девет часа на ден, обясни президентът. Тежката индустрия, оперираща в страната, ще бъде помолена също да намали потреблението с 20%.
"Този двумесечен план ще позволи на страната да премине през най-трудния период. Призовавам домакинствата, младите, да го следват с дисциплина, със съвест и с екстремно сътрудничество, за да се справим с тази тежка ситуация", заяви още Мадуро.
Още не е ясно дали четиридневната работна седмица ще важи само за публичния сектор или ще включва и работещите в частния.
Още от Свят
Силна експлозия в жилищен блок в Амстердам
Група млади мъже е произвеждала взривни устройства в мазето на постройката, съобщиха пожарната и очевидци
Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната
„Когато всичко се успокои, ще влезем и ще вземем ядрения прах, заровен дълбоко под мощните гранитни планини, благодарение на нашите прекрасни бомбардировачи B-2 и техните блестящи пилоти."
Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток
"Ще мерим успеха си не само по броя на битките, които печелим, но и по броя на войните, на които ще сложим край", заяви американският президент