Унгарският министър-председател Виктор Орбан заяви, че страната ще съди Европейската комисия и ще се съпротивлява срещу предлаганите задължителни квоти за разпределяне на мигранти, ако Брюксел не ги свали от дневен ред, съобщи агенция "Ройтерс".
Виктор Орбан заяви, че правителството му ще използва резултатите в скорошния референдум н страната, в който по-голямата част от унгарците гласуваха срещу квотите, за да оспори решенията на Брюксел. Избирателната активност тогава не достигна да направи резултатите обвързващи.
Орбан заяви, че, ако ЕК не се откаже от идеята за квоти "тогава ще се съпротивляваме и ще съдим Комисията. Има сериозен правен дебат дали чуждестранно население може да бъде наложено на хората от страните членки на ЕС срещу волята им. Това ще е голяма битка и затова ние трябва да изменим конституцията", заяви Орбан.
Според министър-председателят решението за приема на мигрантите е въпрос на националния суверенитет.
Още от Свят
Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток
"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“
Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин
Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света
Дания разполага наборници в Гренландия
С новата продължителност на военната служба “наборниците се обучават така, че да могат да участват в извършването на мисии на въоръжените сили”