Видяхме, че са необходими поне 10 или 15 часа, докато бъде установено кой е шофьорът
Първоначално изглежда, че инцидентът в Мюнстер е акт, направен нарочно. Това каза за Агенция „Фокус“ арабистът проф. Владимир Чуков по повод инцидента в германския град Мюнстер, при който камион се вряза в група пешеходци. „Рано е да се кажe какво е съдържанието на този акт и дали става въпрос за тероризъм. Трябва да изчакаме да видим повече подробности от разследващите органи“, каза проф. Чуков. Той припомни, че е имало подобен случай в Ню Йорк с пиян шьофор, който е накарал обществеността и органите на реда да смятат инцидента за терористичен акт, а впоследствие се е оказало, че не е така. Проф. Чуков отбеляза, че терористични актове с камион е имало в Ница и Барселона.
„За съжаление можем да разсъждаваме по такъв вариант. Видяхме, че са необходими поне 10 или 15 часа, докато бъде установено кой е шофьорът, как се е сдобил с камиона и какви са обстоятелствата. Твърде много детайли има, които трябва да се появят допълнително, за да можем да бъдем сигурни дали става въпрос за тероризъм или не“, заяви проф. Чуков и посочи, че терористичен акт може да бъде един от възможните варианти. По думите му самоубийството на шофьора напомня развитието на един терористичен акт, но все още нищо категорично не може да се каже.
Още от Свят
Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности
По-рано Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на подкрепата за Украйна
Христо Грозев: Путин е в паника! 3 покушения в Москва за един ден
"Украйна има напълно разбираем мотив да извършва подобни акции, които подкопават настроенията сред московския елит. И това работи", казва той
Тръмп с ново салто мортале! Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня
Индексът Дау Джоунс Индъстриъл Авъридж (Дау Джоунс) нарасна с 1,7 процента и достигна стойност от 50 753,64 пункта.