Най-малко 20 души загинаха при дерaйлирането на пътнически влак в Индия, предаде Би Би Си. Инцидентът стана в северната част на страната. Шест вагона на композицията са излезли от релсите и са се ударили в спрял товарен влак.
Спасители претърсват останките за заклещени хора. Влак с лекари и санитари е изпратен до мястото.
Индийските държавни железници разполагат с 9000 пътнически влака, в които пътуват 18 милиона пътници дневно. Инцидентите с влакове през последните години са често срещано явление. Загиналите са стотици.
Още от Свят
Експерти: Не подценявайте иранците, съпротивата срещу режима продължава
Политическата система няма да може да заличи всички промени - например нарастващата съпротива срещу задължителното носене на хиджаб
Швейцария изпраща 80 спасители с кучета и тонове оборудване за Венецуела
Берн обяви мобилизирането на Швейцарска спасителна верига, в която участват 80 специалисти, осем спасителни кучета и 18 тона оборудване за спасителни операции
Държавният департамент на САЩ: В този момент Украйна печели войната
През тази зима украинците успяха да „променят динамиката“, като започнаха удари срещу руската инфраструктура на руска територия