8 Март, 2026

Водещи американски медии отказаха да покажат карикатурите на "Шарли Ебдо"

Водещи американски медии отказаха да покажат карикатурите на "Шарли Ебдо"

Водещите медии в САЩ отказаха да покажат карикатурите на "Шарли Ебдо" и по-конкретно тази с пророка Мохамед ден след кървавото меле в редакцията на изданието. Именно конкретната карикатура се счита за един от мотивите за терористичния срещу редакцията в Париж, при което загинаха 12 души.

"Ню Йорк таймс", "Уолстрийт джърнъл", "Ройтерс" и "Асошиейтед прес" не показаха на страниците си противоречивите материали с мотива, че това противоречи на редакционните им политика не се разпространяват изображения, които може да накърнят религиозните чувства на вярващи. 

Говорителката на "Ню Йоркс таймс" коментира, че текстът, който преразказва изображенията ще даде достатъчно точна информация на читателите. Подобна е позицията и на представители от "Ройтерс". От медията не желаят „да обидят милиони мюсюлмани". "Асошиейтед прес" пусна снимката убития главен карикатурист Стефан Шарбоние-Шарб, но без да се вижда изображението на страницата на седмичника, който той държи.

Сподели:

Коментари (0)

Извинението на Техеран разкри пукнатини във властта: кой контролира ракетите на Иран?

Извинението на Техеран разкри пукнатини във властта: кой контролира ракетите на Иран?

Редица политически фигури подчертават, че разкриването на вътрешни разногласия в подобен момент не служи нито на страната, нито на гражданите ѝ и подкопава националната сигурност на Иран

Ескалацията в Близкия изток продължава - Израел удари смъртоносно висши командири на "Кудс"

Ескалацията в Близкия изток продължава - Израел удари смъртоносно висши командири на "Кудс"

В изявлението на израелските Сили за отбрана (ЦАХАЛ) не се назовава обаче мястото, където е била поразена целта

Тръмп шашна латиноамерикански лидери с провокативно изявление

Тръмп шашна латиноамерикански лидери с провокативно изявление

Куба е „в последните си мигове от живота“, заяви американският президент във Флорида, намеквайки, че комунистическият режим в Хавана е изправен пред сериозна криза