Игор Тенюх, който e и.д. военен министър на Украйна, подаде оставка заради критиките срещу начина, по който се справя с кризата в Крим, но Върховната рада не я прие, предаде Франс прес. Само 197 депутати гласуваха за оставката при необходими най-малко 266.
По-рано днес и.д. президент Олександър Турчинов предложи на депутатите да уволнят Тенюх и да назначат на негово място генерал-полковник Михайло Ковал, който е член на координационния съвет по въпросите на развитието на казачеството в Украйна и директор на административния отдел към граничната служба, съобщи ИТАР-ТАСС.
"Ако ръководството има други виждания за развитието на събитията и ако има други кандидати за моя пост, аз подавам оставка", каза Тенюх от трибуната на парламента, ден след като Украйна започна да изтегля войските си от черноморския полуостров.
Още от Свят
Ген. Бен Ходжес: Украйна ще преследва военните престъпници с години, подобно на Израел
В бъдеще украинското военно разузнаване, по-специално ГУР, ще издирва по целия свят руски военни престъпници, както израелската служба „Мосад“ навремето е преследвала бивши нацистки престъпници, смята той
Heute: Времето работи срещу Путин, а принуждаването към мир дава резултат
Според Райснер в момента войната се намира в своята десета фаза, започнала през май след засилването на украинските удари по руската енергийна инфраструктура
Зеленски: Украйна осуети плана на Путин, който можеше да се превърне в катастрофа за САЩ
По думите му независима Украйна се е превърнала в първата голяма преграда пред Кремъл по пътя към възстановяване на СССР