4 Април, 2026

Военноморските тюлени на САЩ се оплакаха от недостиг на пушки

Военноморските тюлени на САЩ се оплакаха от недостиг на пушки

Военноморските тюлени - най елитната част от флота на САЩ, се оплакват от недостиг на щурмови винтовки. На военните се налага да ползват автоматите последователно един след друг, предаде "Асошиейтед прес", цитирана от РИА "Новости". Тюлените (SEAL) се оплакали от ситуацията на конгресмена републиканец Дънкан Хънтър. 

Според елитните бойци, при приключване на бойна задача и завръщане в базата, оръжията им са били отнемани и предоставяни на други екипи за следваща операция. В спецчастите били против такава практика, защото било сложно всеки път да се правят индивидуални настройки на автоматите. 

"Тюлените искат да имат индивидуални оръжия. От това зависи животът им. Така че оставете пушките на бойците, поне докато не получат канцеларска работа в Пентагона", е заявил конгресменът пред агенцията. Представители на Пентагона са уверили, че жалбите на тюлените се проверяват.

Сподели:

Коментари (0)

Скалата се завръща: Тръмп възкресява най-зловещия затвор в света за милиони долара

Скалата се завръща: Тръмп възкресява най-зловещия затвор в света за милиони долара

Американският президент е поискал от Конгреса солидна сума, за да вдъхне отново живот на легендарното място за лишени от свобода

Въздушната война над Залива ескалира: Иран свали втори боен самолет на САЩ

Въздушната война над Залива ескалира: Иран свали втори боен самолет на САЩ

Единственият пилот на самолета е бил спасен, но експерти предупреждават, че директният обстрел на американска авиация от страна на иранските сили изправя двете държави пред прага на пълномащабна война

Безмилостни руски удари по Краматорск, има загинали

Безмилостни руски удари по Краматорск, има загинали

Сред жертвите е и 16-годишно момче, възрастно семейство и млада жена