24 Февруари, 2026

Втори човек е арестуван във връзка с атентата в Стокхолм

Втори човек е арестуван във връзка с атентата в Стокхолм

Шведската полиция задържа още един човек в разследването на атентата в Стокхолм, съобщи местният вестник "Експресен", цитиран от световните медии.

Арестът е извършен в северното столично предградие Юлста. На мястото на операцията са се събрали 10 полицейски коли. Арестантът е бил окован в белезници и отведен в полицейска кола.

Първият задържан от полицията в разследването на атентата в Стокхолм е обявил, че симпатизира на радикалната групировка "Ислямска държава", съобщи местният вестник "Афтонбладет”. 39-годишният мъж беше задържан нчера от полицейски патрул в предградието на Стокхолм Мешта. Той е гражданин на Узбекистан. Не е известно откога живее в Швеция.

На страницата му във „Фейсбук” са качени пропагандни филми на ИДИЛ. Той също така е харесал снимки на окървавени хора, направени след атентата в Бостън от 15 април 2013 г.

Вчера камион връхлетя върху хора на улица в центъра на Стокхолм, изминавайки 50 метра. Убити са четирима души, а 15 са ранени, 9 от тях тежко.

Разследването работи по версия за терористичен атентат.

Сподели:

Коментари (0)

Четири години жестока война: как се промениха Зеленски и Путин

Четири години жестока война: как се промениха Зеленски и Путин

Журналистите на Sky News анализираха как се е променил образът на двамата лидери – в страната, в чужбина и в личен план.

Най-големият самолетоносач на САЩ пристигна във военната база на НАТО в Крит

Най-големият самолетоносач на САЩ пристигна във военната база на НАТО в Крит

Десетки американски изтребители Ф-35 също са в базата "Суда" на остров Крит

Тръмп отрича да има разногласия с началника на въоръжените сили за операция срещу Иран

Тръмп отрича да има разногласия с началника на въоръжените сили за операция срещу Иран

"Решението го вземам аз и бих предпочел да сключа сделка, отколкото да не сключа такава"