Противодействие на тероризма, развитие на здравеопазването, спасяване на климата, ролята на жената в света и политика на развитие – тези теми ще бъдат обсъждани през втория ден на държавните лидери от G7.
Участват президентът на Либерия Елен Джонсън-Серлиф, президентът на Сенегал Маки Сал, премиерът на Етиопия Хайлемариам Десален, президентът на Тунис Беджи Каид Ес-Себси, президентът на Нигерия Мохамаду Бухари и премиерът на Ирак Хайдер Ал-Абади.
Лидерите на африканските държави и шефове на международни финансови институти трябва да обсъдят тактиката в борбата с терористичните групировки "Ислямска държава" и "Боко Харам", а също и специалното предложение на Берлин за създаване на фонд за борба с бедността, имащ амбициозната цел да изведе половин милиард души от категорията на гладуващите.
Комюникето от срещата ще бъде обявено днес след завършване на пленарните заседания от домакинята Ангела Меркел на пресконференция, а националните лидери ще дадат отделни брифинги.
Още от Свят
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"