След оставката на финансовият министър Варуфакис, днес е връчил оставката си и Никос Хунтис, ротационен министър по европейските въпроси.
Новината дойде от Атина, часове след постигнатото предварително споразумение с еврозоната и международните кредитори, пише БГНЕС.
Депутатът на управляващата партия СИРИЗА ще бъде заменен от журналиста Йоргос Куритис, което означава, че значителното мнозинство на СИРИЗА в парламента няма да бъде засегнато, коментира вестник "Катимерини".
Междувременно гръцкият министър на икономиката и околната среда Панайотис Лафазанис се обяви срещу проекта за споразумение с международните кредитори.
"Така наречените партньори, преди всичко Германия, постъпиха със страната ни като с колония. С това решение те отменят народния мандат, получен на референдума", гласи негово изявление преди срещата на ръководството на управляващата партия СИРИЗА.
Изявлението е цитирано от гръцката агенция АНА. Според министъра проектът най-вероятно ще бъде одобрен от парламента с гласовете на опозиционните депутати. "Той няма да бъде одобрен от народа, който ще отмени споразумението със своята борба", е казал още Панайотис Лафазанис.
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.