7 Декември, 2025

Вучич с "искрени" признания: Няма нито един сърбин, който да не обича българите

Вучич с "искрени" признания: Няма нито един сърбин, който да не обича българите

Александър Вучич

Ние, сърбите, обичаме българите, искрено казвам, че при нас няма нито един сърбин, който не обича българите - не познавам такъв, каза сръбският президент Александър Вучич по време на съвместното посещение с Румен Радев в Димитровград, Сърбия.

"Желаем добри отношения, и ако някой каже, че се нуждаем от България само за да продължим по пътя към Европейския съюз, това не е така. Нуждаем се от България като съсед, като приятелска държава", отбеляза Вучич и добави: "Разбира се, европейската перспектива е добре дошла, но това за нас не е повод или мотив за добри отношения с България", пише Канал3.

По думите на Александър Вучич българите и сърбите са два братски народа и призова сънародниците ни в Сърбия да обичат и чувстват за свои както своя български род и етническа принадлежност, така и родината си Сърбия.

В двора на гимназията "Св. Св. Кирил и Методий“ в Димитровград двамата президенти направиха първа копка на паметник на славянските първоучители. По инициатива на президента Вучич от 2019 г. 24 май ще бъде включен сред официалните празници в Република Сърбия.

Символично двамата държавни глави поднесоха заедно венци на паметника на загиналите български и сръбски воини през Сръбско-българската война от 1885 г. на Нешков връх.
Сподели:

Коментари (0)

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

"Като цяло това контрастира с подхода на предишни американски правителства", констатира говорителят на Путин.

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Тя е част от групата „Шахид Шуштари“, която според американското разузнаване  е извършвала кибератаки с цел шпионаж и нарушаване на работата на правителствени служби и търговски компании