На пътя на сръбския президент Александър Вучич, на пет места в Косово са изградени барикади, а по информация на RTS, се чуват и изстрели.
По думите на министъра на отбраната на Сърбия Александър Вулин барикадите и стрелбата са дело на въоръжени ветерани от Армията за освобождение на Косово.
RTS твърди, че КФОР и косовската полиция не са в състояние да осигурят безопасността на президента Вучич.
На барикадите са издигнати транспаранти против посещението на Вучич в сръбските общини.
Министърът на вътрешните работи Небойша Стефанович съобщи, че ситуацията се усложнява и "се следи минута за минута".
Днес е вторят ден от посещението на сръбския президент в Косово, където трябваше да се срещне с жители на населени с етнически сърби общини.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Зеленски: Тръмп подкрепя идеята - да използваме Starlink за удари дълбоко в руската територия
Еманюел Макрон направи всичко възможно, за да обясни нашата идея и как това може да допринесе за приключването на войната, а президентът Тръмп заяви: "Добре, ще подкрепя идеята със Starlink“
Федеров посочи основната причина, която пречи да бъде сложен край на войната
Бившият министър на отбраната разпространи видеообръщение, в което заяви, че в Украйна съществува системна управленска криза и е необходимо да се проведат избори в страната
Зеленски: Предсрочните избори ще са като "цунами" - ще разцепят страната
Социологически изследвания показват, че като кандидати за мястото на Зеленски се смятат Буданов, Залужний и Кличко