17 Март, 2026

Вятър до 100 км. в час в Колорадо, училища и летища са затворени

Вятър до 100 км. в час в Колорадо, училища и летища са затворени

Мощна зимна виелица с "исторически мащаби“ удари Скалистите планини и покри с дебели преспи сняг няколко щата в Средния запад. През следващите дни бурята ще засегне и други щати в североизточната част на страната. 

Поривите на вятъра достигат до 100 км/ч. Съобщава се за наводнения и евакуации в много населени места. Националната гвардия на Съединените щати е в готовност, тъй като властите се опасяват, че може да се стигне до много големи наводнения. 

Властите в Колорадо обявиха извънредно положение. В Денвър училищата и държавните учреждения бяха затворени до второ нареждане. 

Вчера заради бурята 80 хиляди домакинства в Колорадо останаха на тъмно, а в Тексас без елетричество бяха близо 60 хиляди домакинства и бизнес сгради. Заради заснежени писти и ниска видимост бяха отменени 1400 полета от международното летище в Денвър.
Сподели:

Коментари (0)

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

САЩ изпращат значителни военни подкрепления в Близкия изток, нанесоха мощен удар по всички военни обекти на остров Харг

Канада може да се присъедини към ЕС

Канада може да се присъедини към ЕС

Забележката на Баро за Канада не беше представена като конкретно политическо предложение, а като част от по-широк аргумент, че ЕС се утвърждава като „трета суперсила“

Калас: Никой не ни е питал!  САЩ и Израел започнаха война с Иран въпреки изявленията от ЕС

Калас: Никой не ни е питал! САЩ и Израел започнаха война с Иран въпреки изявленията от ЕС

Тя подчерта, че европейските лидери са се опитвали да разубедят Вашингтон от ескалация на конфликта