20 Януари, 2026

Взрив в иранска мина: Двама души загинаха, а десетки са блокирани под земята

Взрив в иранска мина: Двама души загинаха, а десетки са блокирани под земята

Най-малко двама миньори загинаха, а още десетки са блокирани под земята след мощна експлозия в каменовъглена мина край иранския град Азадшахр, в северната провинция Голестан.

Възможно е да става въпрос за взрив на газ.

Взривът е избухнал в 12:45 ч. местно време. Според ирански медии в мината работят около 500 души, а експлозията е станала в момента, когато на работа е застъпвала новата смяна.

Предполага се, че под земята са блокирани между 40 и 50 души, съобщи шефът на регионалното управление за справяне с кризисни ситуации Садек Али Могадам, цитиран от държавната информационна агенция ИРНА.

На мястото са изпратени незабавно линейки, хеликоптери и други спасителни средства. Все още не е ясен мащабът на трагедията.

Най-малко 25 души, влезли в мината, за да окажат помощ на блокираните миньори, са откарани в болница, след като вдишали газ. 
Сподели:

Коментари (0)

Кремълската агенция ТАСС: Радев може да е следващият премиер на България

Кремълската агенция ТАСС: Радев може да е следващият премиер на България

„Но както смятат експертите, появата на Радев в това политическо поле, може да доведе до прелом в ситуацията, а избирателната активност може съществено да се увеличи.“ – се казва в публикацията.  В нея не е посочено нито едно име на експерт.

Милена Стефанова: Радев може да се яви на изборите с  ПП "България може"

Милена Стефанова: Радев може да се яви на изборите с ПП "България може"

Според нея КС вероятно ще се проезнесе в четвътък, а в петък Илияна Йотова ще положи клетва като президент в  парламента.

Тръмп: Европа да се заеме с Украйна, не с Гренландия

Тръмп: Европа да се заеме с Украйна, не с Гренландия

Той отново отправи критики към европейските лидери, които се противопоставят на желанието му Гренландия да стане част от САЩ.