Трийсет и двама души са загинали тази сутрин при експлозия на газ метан (гризу) в мина "Засядко" край Донецк. Това съобщи при откриването на днешното заседание на украинския парламент председателят му Володимир Гройсман, цитиран от ТАСС.
Украински синдикалист заяви по-рано, че 47 миньори са безследно изчезнали и вероятно загинали, припомня Франс прес. Юлиана Бедило, говорителка на министерството на извънредните ситуации на самопровъзгласилата се Донецка народна република, съобщи по-рано за един загинал, 14 ранени и 73 души, останали блокирани под земята. Според нея предполагаемата причина за трагедията е "взрив на газововъздушна смес".
Министерството информира, че е започнало спасителни операции. Медии цитират Бедило, че инцидентът край Донецк, контролиран от украинските сепаратисти, не се дължи на артилерийски обстрел, предаде Асошиейтед прес.
Още от Свят
След провала в Украйна, Путин реши да демонстрира сила в Далечния изток
Курилската криза 2026 година - част от продължаващата война между Япония и Русия
Украйна получи нов мощен инструмент за далекобойните удари
Украинските подразделения за дронове получават информация за движението и местоположението на войските практически в реално време
Кремъл обвини Лондон в съучастничество в кървави престъпления и тероризъм
Москва отвърна и на критиките на Япония за визитата на Владимир Путин на оспорваните Курилски острови