Един човек е загинал, а трима са ранени при експлозия в редакцията на турското списание „Адимлар“ в Истанбул, съобщава руската агенция "РИА новости". Първоначалната версия, че в офисите е гръмнала газова бутилка бяха отхвърлени от правоохранителните органи. Те подозират, че става дума за взривена бомба. Те оповестиха, че е загинал сътрудникът на списанието - Унсал Зор. Полицията е отцепила площада в район Кагитхан, в истанбулския квартал Шишли, където се намира редакцията. Ранените са хоспитализирани, животът им е вън от опасност.
По данни на турските медии, списанието „Адимлар“ е свързано с турската радикална организация „Фронт на ислямските завоеватели на Великия изток“, създадена в Турция през 1984 година от Салих Изет Идрис, която се бори за създаването на "Национална ислямска държава".
През 90-те години организацията осквернява не-мюсюлмански гробища, извършва атентати срещу магазини и заведения предлагащи алкохол и предприема редица неуспешни покушения срещу турски политици.


Коментари (0)