27 Юни, 2026

WikiLeaks: Ердоган дал лично заповед да свалят "Су-24"

 WikiLeaks: Ердоган дал лично заповед да свалят "Су-24"

Президентът на Турции Реджеп Ердоган лично е отдал заповедта за свалянето на руския самолет в небето над Сирия. Това твърдят от WikiLeaks, като се позовават на източник, който посочва, че турският лидер е дал такова указание значително по-рано от ноемврийската атака срещу Су-24. Нападението срещу самолети от ВКС на Русия е било планирано още за началото на октомври, в първите дни на руската авиоофанзива срещу "Ислямска държава".

В своя материал WikiLeaks се позовава на информация от Фуат Авни, за който по-рано днес писа и БЛИЦ. Това е псевдоним на много влиятелен в Турция блогър, наричан тук турския Джулиан Асанж. Той неведнъж вече е разобличавал Ердоган, отбелязва и LifeNews. Според Фуата Авни турският президент имал изгода да постави страната си на ръба на война с Русия, тай като смятал, че при всички случаи ще получи подкрепа от Г-20 и НАТО.

Специалният кореспондент на LifeNews в Анкара предава, че, в столицата на Турция внимателно следят за всички публикации на Фуат Авни в "Туитър", тъй като те, по правило, впоследствие те биват потвърждавани. Той е много популярен източник за всички местни медии, а също така и за обикновените граждани, които искат да знаят истината, пък била тя и неприятна, за свой лидер Ердоган, наричан от Авни "безбожник".

Сподели:
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"

Коментари (0)