7 Декември, 2025

Янукович се пречупи - до 10 дни сдава властта?

Янукович се пречупи - до 10 дни сдава властта?

В него се  предвижда ограничаване на пълномощията на президента Виктор Янукович чрез връщането на конституцията от 2004 година, което ще се случи в близките 48 часа. Това съобщава "Украинская правда".

Пресслужбата на украинския президент Виктор Янукович, цитирана от ИТАР-ТАСС и Ройтерс, съобщи, че се очаква се то да бъде парафирано в 12 ч.

Преговорите ще бъдат подновени в 12 ч., заяви обаче говорител на полското външно министерство, цитиран от Франс прес. Срещата между президента Владимир Янукович  и лидерите на опозицията протича в присъствието на полския и германския министър на външните работи. 

Споразумението не е окончателно, като консултациите, по-специално между опозиционерите, продължават. 

 

Полският премиер Доналд Туск потвърди, че проектът за споразумение е готов, но за момента няма окончателна сделка, предаде Ройтерс. 

Споразумението предвижда още формиране на коалиционно правителство в рамките на 10 дни.По информация на източниците Янукович се е съгласил също на провеждане на предсрочни президентски избори през декември 2014 г.

Сподели:

Коментари (0)

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

„На всеки шест месеца получаваме нови планове и по някакъв начин усещам, че тук чакаме да научим какви планове ще дойдат от Вашингтон тази година. Планове трябва да идват и от Брюксел и Берлин.“

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

„Китай удря в сърцето на европейския индустриален и иновационен модел, исторически базиран на машинни инструменти и автомобили.“