Сергей Станишев, президент на ПЕС, откри днес със силна политическа реч изслушването на Жан Клод Юнкер в групата на социалистите, съобщиха от пресцентъра на БСП. Той бе категоричен, че ЕНП е най-голямата група в Европарламента, но за да получи подкрепа за кандидата си и голяма коалиция, „трябва да сме убедени, че имаме обща визия за промяна в Европа“.
Пред Юнкер, Станишев постави ясните приоритети на европейските социалисти. По думите му управлението на Европа не може да е бизнес и че за подкрепата им е необходима визия за конкретна стратегия, инвестиции, растеж и заетост, ангажимент, че обемът и финансирането за младежката гаранция ще бъдат разширени, за нова индустриална политика за ЕС, както и равенство на жените, регулации върху финансовия сектор и ограничение на укриването на данъци.
Още от Свят
Франция зове за помощ по овладяването на изпепеляващи горски пожари
"Скоро ще можем да разчитаме на включването в акциите на два хърватски самолета "Канадеър", два португалски самолета "Еър Трактър", както и на два хеликоптера "Блек хок" от Чехия и Словакия", увери президентът Еманюел Макрон
„Фламинго“ възпламени ракетен завод за руската армия на 1000 км. от украинската граница
По данни на Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна, заводът е специализиран в производството на управляеми ракети земя-въздух, ракети-мишени, катапултиращи седалки и др.
Бунт срещу курорта на семейство Тръмп в Албания
Според учени и природозащитници предварителните дейности по проекта вече са нанесли непоправими щети на някога девствен участък от албанското крайбрежие, нарушавайки биоразнообразието и