30 Април, 2026

За ЕС ще е изгодно да се сближи с Евразийския съюз, зове руски дипломат

За ЕС  ще е изгодно да се сближи с Евразийския съюз, зове руски дипломат

За Европейския съюз може да е по-изгодно да се сближи с Евразийския съюз, вместо да подписва със Съединените щати Трансатлантическия договор за търговия и инвестиции. Това заяви постоянният представител на Русия за връзки с Европейския съюз Владимир Чижов, цитиран от "Дойче Вирт-шафтс Нахрихтен".

"Идеята ни е да започнем възможно най-скоро официални контакти. Канцлерът Ангела Меркел дори говори в този дух неотдавна", заявява Чижов в интервюто. Германското издание отбелязва, че износът на изток е от голямо значение за Европа. Следователно Европейският съюз страда от санкциите срещу Русия и ответните мерки на Москва много повече, отколкото Съединените щати.

За Европейския съюз Руската федерация е не просто привлекателен пазар, а износът за Русия е катализатор за икономическия растеж в Европа, пише в материала по темата. Освен това, евентуално споразумение за свободна търговия с Евразийския съюз може да стимулира заетостта в Западна Европа като резултат от засилването на местните концерни.

"Дойче Вирт-шафтс Нахрихтен" се позовава на независимо изследване, според което подписването на Трансатлантическия договор ще доведе до загубата на 600 хиляди работни места в Европа и до пренос на ниските американски социални стандарти на стария конгинент.Евразийският съюз беше учреден на 1-ви януари на основата на митническия съюз между Русия, Казахстан и Беларус.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Ако Джей Ди Ванс се гордее, че не ни помага, това значи, че помага на Русия

Зеленски: Ако Джей Ди Ванс се гордее, че не ни помага, това значи, че помага на Русия

„Това е едно от нещата, с които най-много се гордея... казахме на Европа, че ако иска да купува оръжия, може, но САЩ вече не купуват оръжия и не ги изпращат на Украйна“, заяви Ванс през април

Моджтаба Хаменей: САЩ са победени от Иран, претърпяха позорно поражение

Моджтаба Хаменей: САЩ са победени от Иран, претърпяха позорно поражение

Световните петролни пазари реагираха бурно, след като се появиха информации, че Съединените щати готвят нова серия военни удари срещу Иран

EK: На 9 май в ЕС празнуваме Европа, за Русия е пропагандна дата

EK: На 9 май в ЕС празнуваме Европа, за Русия е пропагандна дата

"Ако държавите от ЕС и онези, които очакват да се присъединят, искат да изразят подкрепа, мястото за това е Киев, а не Москва", обобщи говорителят