За първи път електрически самолет извърши дълъг полет. Летателният апарат, управляван от френски пилот, прелетя над Ла Манша, от Кале до английския бряг и обратно, съобщи Асошиейтед прес.
Полетът на Юг Дювал в четвъртък през нощта беше с двумоторен едноместен самолет "Крикри" само няколко часа преди подобна широко рекламирана акция на "Еърбъс". Той се смята за важна символична стъпка за доказване на приложимостта на електрическите полети в дългосрочен план.
"Еърбъс" извърши днес подобен полет с прототип на електрически самолет - двуместен "E-Fan" от Кент до Кале.
Още от Свят
Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение
"Предпочитам да сключим споразумение, защото не искам да засегна 91 милиона души“, заяви американският президент пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом
Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен
"Вместо това американският президент заяви, че вече е номер едно в TikTok. Че е най-популярният персонаж. Че е изместил Тейлър Суифт на някакво далечно място. Накратко – всички са разгромени, абсолютна победа", пише руският журналист
Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока – нов удар по бюджета на Кремъл
Данните показват засилващ се натиск върху руската икономика, която доскоро извличаше значителни допълнителни приходи заради напрежението в Близкия изток.