Германската полиция е задържала мъж, планирал да извърши терористично нападение по време на фестивал в град Айзенхютенщат.
В дома на арестувания са открити експлозиви, разследващите са открили и материали, свързващи заподозрения с "Ислямска държава".
Според ДПА, арестуваният имал връзка със салафизма и бил под постоянно полицейско наблюдение.
Той планирал да постави самоделни взривно устройство с пирони на фестивала в Айзенхютенщат, който се провежда от 26 до 28 август.
Градът, намиращ се в близост до границата с Полща, има население от около 30 000 души. Той е и един от основните приемни центрове за бежанци в Германия.
Още от Свят
Адресът на Спайдърмен е истински, в къщата наистина е живяло семейство Паркър – разказва собственикът
Истинският дом на Спайдърмен продължава да бъде място за фенове, които идват от цял свят, а Джак Ши приема своята необичайна роля – да пази не просто една къща, а част от историята на един от най-обичаните супергерои
4 водещи страни от НАТО: Русия готви официално анексиране на грузинската територия Южна Осетия
Русия вероятно се подготвя за окончателно, официално поглъщане на Южна Осетия — грузински регион, окупиран от сепаратистки сили с пряката подкрепа на руската армия. За това алармират Обединеното кралство, Франция, Германия и Италия в съвместно изявление, публикувано на официалния уебсайт на британското правителство.
ЕС призова Meta и TikTok да ограничат дезинформацията след мигрантската криза в Сеута
Според еврокомисаря по миграцията Магнус Брунер е твърде рано да се каже кой стои зад дирижирането на ситуацията – дали това са трафиканти или чужда държава като Русия