Арестуваният Ерматов е свързан с терориста Акбарджон Джалилов
В Москва арестуваха вероятен помощник на извършителя на атентата в Санкт Петербург.
Мъжът е от Средна Азия. Той е задържан заради незаконно притежание на експлозиви, съобщиха от Федералната служба за безопасност, цитирани от РИА Новости.
Арестуваният Ерматов е свързан с терориста Акбарджон Джалилов, който беше идентифициран като извършител на нападението.
Следствието в момента проверява до каква степен Ерматов е съпричастен към атентата.
Сред арестуваните вече за нападението е Ибрахимжон Ерматов. За момента не е ясно дали той е роднина на задържания днес мъж.
При атентата в Санкт Петербург загинаха 16 души. Руската полиция арестува 10 души за връзка с нападението, по-рано днес на трима бяха повдигнати обвинения.
Още от Свят
Русия обяви за издирване сина на американския здравен министър, Конър Кенеди воювал за Украйна
„Бях дълбоко развълнуван от случващото се в Украйна през последната година. Исках да помогна. Когато чух за Международния легион на Украйна, разбрах, че ще отида там, и още на следващия ден отидох в посолството, за да се запиша“, написа тогава той
The Economist: Законопроектът за наказание на Путин дава на Тръмп прекалено много власт
Според изданието законът може да върне на президента част от правомощията за еднолично налагане на търговски ограничения, които по-рано бяха ограничени от Върховния съд на САЩ.
Полша задържа руски килър, планирал екзекуция във Варшава по нареждане от Москва
Служители на полската Агенция за вътрешна сигурност (AВС) и полицията, в сътрудничество с американските служби, са арестували заподозрения