4 Февруари, 2026

Заплашиха "Новая газета" с погребален венец пред редакцията

Заплашиха "Новая газета" с погребален венец пред редакцията

Предупрежденията не са били към конкретен журналист, а към целия екип

Руското издание „Новая газета” се оказа в центъра на информационна война. От редакцията на вестника съобщиха, че на 17 октомври пред сградата, където работят, някой е оставил погребален венец със заплахи, отправени по адрес на един от журналистите.

На следващия ден – 18 октомври, отново на същото място е била оставена кошница с отрязана агнешка глава. Този път заплахите били не към един, а към всички работещи в редакцията. Като причина за това деяние от медията посочват активна кампания срещу „Новая газета” в социалните мрежи, разпространяваща информация, че изданието е разгласило публично данните на руските летци в Сирия, с което е изложила на опасност семействата им. „Това е фейк. Никога не сме имали публикации по тази тема – нито във вестника, нито на сайта”, посочват от редакцията. Журналистите от медията заявиха, че няма да търпят подобни посегателства, уведомили са властите за случая и очакват виновните да бъдат изяснени и наказани.
Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

От Народнорепубликанска партия обвиняват правителството на Турция в опит за отстраняване на Имамоглу от президентската надпревара. Президентските избори в страната трябва да бъдат проведени през 2028 г.

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Държавният секретар на Съединените щати каза това часове преди изтичането на историческия договор Нов СТАРТ между Съединените щати и Русия

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Райън Раут беше признат за виновен по 5 обвинения през септември, след като направи неуспешен опит сам да се защитава в съда. Съдия Канън постанови доживотен затвор, както и допълнителни дълги присъди по останалите обвинения.