12 Юни, 2026

Застреляха член на управляващата коалиция в Македония

Застреляха член на управляващата коалиция в Македония

Заместник директорът на македонското Управление за обществени приходи Аргетим Асани е бил застрелян пред хотел "Дрим" в Струга, съобщават македонските медии. Информацията е потвърдена от МВР. Срещу Асани било стреляно от движеща се кола. МВР разследва случая. Струга е блокирана от полицейски сили.

Аргетим Асани е член на партията на Али Ахмети Демократически съюз за интеграция (ДСИ), която участва като коалиционния партньор в правителството на Никола Груевски. Все още не е ясна причината за инцидента, а от ДСИ обявиха, че не става въпрос за политически мотиви свързани с партията.

Името на Асани нашумя след инцидент преди няколко месеца във връзка с избора на председател на организацията на ДСИ в Струга. Тогава се стигна до юмручна схватка между членове на крилата на двама членове на партията - Арбен Лабунища и Рамиз Мерко. В резултат на сбиването Асани беше приет с наранявания в болница. Преди два дни в град Куманово бе убит друг активист на ДСИ

Сподели:
Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

По-рано Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на подкрепата за Украйна

Христо Грозев: Путин е в паника!  3 покушения в Москва за един ден

Христо Грозев: Путин е в паника! 3 покушения в Москва за един ден

"Украйна има напълно разбираем мотив да извършва подобни акции, които подкопават настроенията сред московския елит. И това работи", казва той

Тръмп с ново салто мортале!  Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Тръмп с ново салто мортале! Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Индексът Дау Джоунс Индъстриъл Авъридж (Дау Джоунс) нарасна с 1,7 процента и достигна стойност от 50 753,64 пункта.

Коментари (0)