4 Август, 2026

Застреляха ирански медиен бос в Истанбул

Застреляха ирански медиен бос в Истанбул

Ръководителят на ирански сателитен телевизионен канал е застрелян в турския град Истанбул заедно със свой бизнес партньор, пише The Jerusalem Post, позовавайки се на турска информационна агенция. Медийният шеф миналата година задочно е бил осъден на шест години затвор от съд в иранската столица Техеран.
 
Основателят на GEM TV Сайид Каримиан и друг ирански граждани са се придвижвали с автомобил в истанбулския квартал Маслак в събота вечерта, когато са били засечени от джип и по тях е открит огън.
 
Каримиан е бил намерен мъртъв от пристигналите на място служби за спешна помощ. Неговият спътник е бил откаран в болница, но лекарите не са успели да го върнат към живот.
 
За момента не е ясно дали нападателят е бил сам или са били няколко. Джипът, с който е извършено покушението, е открит изоставен и изгорен. От полицията в Истанбул отказват коментар по случая.
Сподели:
Украински дрон порази огромен склад край Санкт Петербург

Украински дрон порази огромен склад край Санкт Петербург

В същото време съседна Финландия е въвела временни ограничения на въздушния трафик в източната част на Финския залив,

Външните министри на ЕС на спешна среща заради мигрантската криза в Сеута

Външните министри на ЕС на спешна среща заради мигрантската криза в Сеута

Председателят на ЕК призова за съгласувани действия в областта на граничната сигурност

Politico: Тръмп удържа цените на петрола, но пазарите започват да губят доверие в него

Politico: Тръмп удържа цените на петрола, но пазарите започват да губят доверие в него

Способността му да влияе на пазарите чрез изявления обаче може да отслабва в критичен момент - три месеца преди междинните избори

Коментари (0)