26 Декември, 2025

Застреляха талисмана на олимпиадата в Бразилия

Застреляха талисмана на олимпиадата в Бразилия

Ягуарът Джума, който участва в церемонията по запалването на олимпийския огън в Рио де Жанейро, бе застелян. Талисманът на Игрите се измъкнал от клетката си и нападнал войник. Първо по него охранителите изстрелват игла с приспивателен медикамент, но това не дава нужния ефект. Военните са принудени да употребят огнестрелно оръжие, за да спрат дивото животно.

Джума бе атракцията по време на началото на Обиколката на огъня в Бразилия, но предизвика гнева на природозащитниците, тъй като бе вързан. След края ягуарът бил освободен от веригата и поставен в клетка, от която се измъкнал.

“Направихме грешка, като позволихме олимпийския огън, символ на мира и единството между народите, да се показва до оковано диво животно. Тази сцена е в разрез с нашите убеждения и ценности. Много сме тъжни от крайния резултат и случката с Джума, но гарантираме, че подобни неща няма да има по време на Олимпиадата“, написаха във Фейсбук от огранизационния комитет на Игрите.

Сподели:

Коментари (0)

Axios: Путин за първи път се е съгласил на примирие

Axios: Путин за първи път се е съгласил на примирие

„Руснаците, които по-рано се противопоставяха на прекратяване на огъня, сега признават, че без него следващите стъпки са невъзможни“, заяви американски служител

Майкъл Наки: Поредният срок изтече, а мир все няма и няма да има, защото...

Майкъл Наки: Поредният срок изтече, а мир все няма и няма да има, защото...

"За да бъде спряна руската армия, е нужна подкрепа за Украйна и натиск върху Русия", категоричен е той

Обкръжението на Тръмп силно се е объркало!  Смята Русия за „Елдорадо“ или  Изумрудният град  за бизнеса, но...

Обкръжението на Тръмп силно се е объркало! Смята Русия за „Елдорадо“ или Изумрудният град за бизнеса, но...

По думите на инвеститори, в автократичната система на Владимир Путин чуждестранният бизнес може да загуби активите си или дори свободата си.