Затвориха за посетители Айфеловата кула в Париж, след като подозрителен мъж с голяма раница е бил забелязан в района, предаде Франс прес. Посетителите са били евакуирани.
Към момента мъжът не е задържан и се издирва от френската полиция, включително и с хеликоптери.
Айфеловата кула е един от символите на френската столица. Тя е и сред най-посещаваните туристически обекти в света. През 2014 г. на нея са се качили повече от 14 милиона души.
Няма информация за това кога точно ще бъде отворена отново туристическата атракция.
Още от Свят
The Atlantic: „Мозъкът на Путин“ е разяждан от съмнения дали Русия ще преживее войната
В Русия вероятно са останали само двама души, които все още искат да воюват с Украйна. В публикацията си Шустър се спира на личността на руския крайнодесен философ Александър Дугин
Дронове „разнесоха“ петролна база в Крим
Горивната инфраструктура на окупирания полуостров остава една от основните цели на украинските удари.
Зеленски ще се срещне с Мерц, Макрон и Стармър в Лондон: медиите разкриха причината
Президентът на Украйна Володимир Зеленски ще проведе среща с лидерите на тези държави за обсъждане на военни въпроси.