Поддръжници на федерализацията на Украйна завзеха сградата на Военния комисариат в Луганск – службата за мобилизационна организация. Това съобщава местното издание "Восточный вариант".
В събота беше съобщено, че протестиращите в Луганск са се опитали да поемат контрола върху сградата на Военния комисариат и едно от поделенията. Според луганското управление на МВР, са били ранени двама войници – един на срочна служба и войник от вътрешните войски. В същото време министърът на националната сигурност и отбраната Андрей Парубий заяви по украинския "Пети канал", че Националната гвардия е успяла да задържи тази сграда в Луганск.
Както съобщава "Восточный вариант", войниците са били изведени от сградата на Военния комисариат в Луганск, а оръжието е поставено под отговорността на бойци от "Беркут", които участвали в щурмуването на сградата на страната на федералистите.
Къде са сега войниците, колко са те и дали сред тях има ранени, не става ясно.
Още от Свят
ДБ: МО да не превръща страната в гробище за съветски самолети - да купи натовски, да летят осемте F-16
На 30 юни България е сключила определена сделка с “Литаско” - САЩ и Великобритания питат дали “Лукойл Нефтохим Бургас” преработва руски петрол, маскиран като казахстански
Axios: Зеленски поиска от Тръмп 300 ракети Patriot до зимата
По думите му Русия използва между 30 и 40 балистични ракети при всяка голяма атака срещу Украйна, а подобни масирани удари се извършват три до пет пъти месечно
Атаките на украински дронове по Wildberries удариха и по доверието в Путин
Руснаците все повече не вярват на официалните изявление, които дава Кремъл, отправяйки директни обвинения към руския президент