27 Май, 2026

Зелените в Австрия искат забрана за Тръмп да влиза в страната

Зелените в Австрия искат забрана за Тръмп да влиза в страната

Австрийският депутат от зелените Петер Пилц внесе в парламента искане за забраната по отношение на американския президент Доналд Тръмп да влиза в страната, съобщи БГНЕС. "Този президент нанася всеки ден невероятни щети. И иска да направи нашата Европа по-малка и по-слаба", цитира в. "Кроненцайтунг" парламентариста.

"Ние вече знаем, че един от най-големите "създатели на проблеми" е Доналд Тръмп е - това се вижда и от фактите кои финансисти на салафитите американският президент изключи от кръга на своята забрана." Сред тях са дори Саудитска Арабия и Турция, чиито правителства субсидират с огромни финансови ресурси настъплението на радикалния ислям в Европа, е мнението на Пилц. 

Депутатът също така призовава към изясняване на въпроса кой финансира строежа на джамии в задния двор на Грац, в които наскоро спецчасти на полицията арестуваха радикални мюсюлмани. По неговите думи австрийските специални служби много добре знаели какво става в Европа и за опитите Албания да бъде "преобърната".

Според Пилц общата забрана за влизане на мюсюлмани е насочена към грешните хора. "Поради това Австрия трябва да предприеме реципрочни мерки и да наложи забрана за влизането в страната на Доналд Тръмп. Тук ,в Австрия, за нас той е една нежелана личност."

Сподели:
 Путин пратил инкогнито послание до Тръмп, предаде му го Рубио

Путин пратил инкогнито послание до Тръмп, предаде му го Рубио

САЩ заявиха, че посланието на руския президент е било предадено на Доналд Тръмп на фона на преговори с Лавров и дискусии за рисковете от ескалация

Еврокомисар: Трябва да се откажем от скъпите елитни ракети, за да имаме повече оръжия

Еврокомисар: Трябва да се откажем от скъпите елитни ракети, за да имаме повече оръжия

Еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс също така призова Европа да отвори запасите си, за да даде на Украйна всички оръжия, от които тя се нуждае

Унгарското НС спря започнатото от Орбан оттегляне от Международния наказателен съд

Унгарското НС спря започнатото от Орбан оттегляне от Международния наказателен съд

Мадяр внесе законопроекта на 25 май и го прокара през законодателната власт по бърза процедура. Президентът Тамаш Сульок, който е съюзник на Орбан, трябва да го подпише.

Коментари (0)