26 Февруари, 2026

Зетят на испанския крал влиза за 5 години в затвора

Зетят на испанския крал влиза за 5 години в затвора

Иняки Урдангарин

Върховният съд на Испания постанови, че Инаки Урдангарин, зет на испанския крал Фелипе Шести, е виновен в измама и укриване на данъци, както и в други престъпления, но го оправда по обвинението в подправяне на документи.

Магистратите потвърдиха присъдата от близо шест години затвор за съпруга на принцеса Кристина Иняки Урдангарин, макар че я намали с пет месеца, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

През 2016 г. съдът от по-долната инстанция в Палма де Майорка призна Урдангарин за виновен в злоупотреба с публични средства, с власт, измама, укриване на данъци и търговия с влияние.

Върховният съд потвърди и решението, според което принцеса Кристина се е облагодетелствала от престъпленията на съпруга си.

Разпоредено беше тя да плати глоба. Предстои съдът от по-долната инстанция да реши кога Урдангарин трябва да влезе в затвора.

Сподели:

Коментари (0)

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Изявлението на руския президент повдига въпроси за сигурността на енергийната инфраструктура и за политическата логика зад предупреждението

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Според наблюдатели това е един от най-критичните моменти в историята на Близкия изток

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

"Ние усещаме вашата болка, споделяме вашата скръб"