23 Януари, 2026

Жълти жилетки нахлуха в министерство, евакуираха говорителя на правителството

Жълти жилетки нахлуха в министерство, евакуираха говорителя на правителството

10 души са разбили вратата на министерството, което отговаря за връзките с парламента
Говорителят на френското правителство Бенжамен Гриво е бил евакуиран от сградата на министерството, след като представители на Жълтите жилетки са нахлули в кабинета му, съобщи БГНЕС. 

10 души, част от които с жълти жилетки, са разбили с помощта на строителна техника вратата на Министерството, което отговаря за връзките с парламента.

Това е наложило Гриво и други служители на ведомството да бъдат изведени, съобщава френският телевизионен канал BFMTV. 

Днес протестиращите излизат за 8 път. Въпреки че редиците на "жълтите жилетки" са значително оредели, отново се стигна до сблъсъци с полицията и вандалски прояви. Протестиращите запалиха автомобили в центъра на Париж, а полицията излозва сълзотворен газ за потушаване на безредиците. 
Сподели:

Коментари (0)

Албания и Косово влизат в Борда за мир на Тръмп

Албания и Косово влизат в Борда за мир на Тръмп

110 от 140 депутати подкрепиха решението, наречено от министър-председателя Еди Рама "акт на добра воля" и "специална чест"

САЩ натискат за обявяване на енергийно примирие с Русия

САЩ натискат за обявяване на енергийно примирие с Русия

Москва трябва да прекрати атаките срещу енергийната инфраструктура, в замяна на това Киев да спре нападенията си срещу руски петролни рафинерии и танкери, принадлежащи към „сенчестия флот“

Макрон: Единната европейска реакция принуди Тръмп да отстъпи за Гренландия

Макрон: Единната европейска реакция принуди Тръмп да отстъпи за Гренландия

„Когато Европа реагира на заплахи с единство и използва инструментите, с които разполага, тя може да наложи уважение.“