"Съжалявам, аз не съм Шарли", заяви основателят и бивш водач на крайнодесния Национален фронт Жан-Мари льо Пен и така се разграничи от лозунга, подет в целия свят след кървавото джихадистко нападение в сряда срещу френския сатиричен седмичник "Шарли ебдо".
Франс прес цитира изявлението на Льо Пен: "Днес чуваме: "Всички ние сме Шарли, аз съм Шарли". Но, съжалявам, аз не съм Шарли. Вълнувам се, че загинаха дванайсет френски сънародници, но аз няма да се боря, за да защитавам духа на Шарли, който е анархистко-троцкистки дух, покваряващ политическия морал."
Това казва крайнодесният политик във видео на своя интернет сайт и напомня, че сатиричният седмичник бе поискал разпускане на Националния фронт, добавя агенция Франс прес.
Още от Свят
Русия удари жилища, бензиностанция и детска градина в Одеска област: двама загинаха
Много жилищни сгради са повредени, бензиностанция в Одеска област е била разрушена след пожар, причинен от обстрела. Огънят е обхванал и паркирани наблизо автомобили.
Неизвестен снаряд удари танкер край бреговете на Оман
По данни на Агенция за морски търговски операции (UKMTO) инцидентът е станал през нощта, като всички членове на екипажа са в безопасност
The Telegraph: Украйна превърна Азовско море в гробище за руски кораби
Интензивните украински удари по търговски морски маршрут – приблизително по един на удар на всеки два часа – ефективно спряха трафика по ключова линия за руски доставки, в кампания с малко паралели в историята на съвременната война, коментира изданието