7 Декември, 2025

Жената на лидера на ИД изчезнала мистериозно

Жената на лидера на ИД изчезнала мистериозно

Жената на лидера на терористичната групировка "Ислямска държава" Абу Бакр ал Багдади е изчезнала при неясни обстоятелства от лагер на екстремистите в северната иракска провинция Ниневия, съобщи телевизионният канал "Ас Сумария".

Според телевизията съпругата на Багдади - Диана Крюгер - германка по националност, е изчезнала от лагера при загадъчни и обстоятелства. Заедно с нея са изчезнали и две жени, които постоянно са били редом до нея и били смятани за нейни помощнички.

Багдади наредил да се състави елитен отряд за изясняване на местонахождението на неговата съпруга и за нейното задържане "заедно с всички, които я съпровождат". Но и до момента съдбата на Диана Крюгер остава неясна.

Багдади и Крюгер се ожениха на 8 октомври миналата година в иракската провинция Ниневия при пълна секретност. 

След женитбата с Багдади Диана Крюгер оглавява "шериатския съд" на ИД по женските дела, който действа в иракските провинции, окупирани от терористите.

БТА 

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.