27 Януари, 2026

Жертвите от атентата в джамията в Пакистан достигнаха 16 души

Жертвите от атентата в джамията в Пакистан достигнаха  16 души

Жертвите от днешния терористичен акт в Северозападен Пакистан по време на петъчна молитва в джамия е достигнал до 16 души. Още 35 души са били ранени, предадеAFP.

Атентатът се е случил в село Бутмана в граничния район Мохманд до Афганистан, където армията се бори срещу талибаните.
„Петъчната молитва течеше в джамията, когато камикадзе се самовзриви , убивайки 16 молещи се и ранявайки още 35“, заяви местен старейшина.

Сподели:

Коментари (0)

Марк Карни обвини Вашингтон в лъжа: Не съм се отказвал от коментарите си от Давос

Марк Карни обвини Вашингтон в лъжа: Не съм се отказвал от коментарите си от Давос

Манипулацията е на министъра на финансите на САЩ Скот Бесънт, който по-рано каза, че Карни „много решително се е отказал“ от някои от коментарите си от речта си в Давос, в която призова страните по света да приемат края на световния ред, основан на правила

ISW: Кремъл отново шантажира САЩ, отклонявайки вниманието им от Киев

ISW: Кремъл отново шантажира САЩ, отклонявайки вниманието им от Киев

Дмитрий Медведев отправи завоалирана заплаха към Вашингтон, заявявайки, че трябва да пренасочат фокуса си от мирните усилия към нормализиране на двустранните отношения между САЩ и Русия.

Financial Time: САЩ постави две условия на Киев, за да гарантират сигурността на Украйна

Financial Time: САЩ постави две условия на Киев, за да гарантират сигурността на Украйна

Високопоставен украински служител твърди пред FT, че САЩ „се отдръпват всеки път, когато може да бъдат подписани гаранции за сигурност“