По последни данни, полицайката, която бе в критично състояние, след като бе простреляна в южната част на Париж, е починала от раните си.
Двама души, единият от които жена, служител на полицията, бяха жертвите на стрелбата тази сутрин, съобщи Би Би Си.Вторият пострадал е общински служител по чистотата.
Нападателят е открил огън с автоматично оръжие, след което успял да се укрие в близка станция на метрото, съобщава британския „Телеграф”. Стрелбата избухнала, след като колата му попаднала в пътен инцидент. Има информация, че той носел бронежилетка.
Въоръженият мъж все още не е заловен от органите на реда, каза министъра на вътрешните работи на страната Бернар Казньов. Това съобщение опровергава излязлата по-рано информация, че стрелецът е задържан от полицията. Задържан мъж има, но той е бил пътувал в колата заедно с престъпника.
В Интернет се появи и разказ на очевидец. "Видях униформен полицай пред бял патрулен автомобил и бягащ мъж, който стреля", твърди Ахмед Сасси, който наблюдавал всичко от дома си, разположен на близо.
По думите му, стрелецът бил облечен в тъмни дрехи, но не носел маска. "Оръжието не изглеждаше голямо, защото го държеше с една ръка", допълва Сасси.
Още от Свят
Анализатор: Техеран спечели огромна дипломатическа победа, демонстрира го пред целия свят
Превръщането на Иран в един важен незаобиколим субект - всъщност това вече се случи, след като доказа, че може да използва Ормузкия проток по такъв начин, но може да стане още по-лошо
След споразумението с Иран Тръмп се фокусира върху Северна Корея
По неговите думи ефективността на санкциите срещу Пхенян намалява заради военното сътрудничество между Северна Корея и Русия, породено от войната в Украйна
Израел продължи с ударите в Ливан, след като Хизбула наруши примирието
Американският президент Доналд Тръмп публикува в Truth Social, че очаква прекратяването на огъня да влезе в сила "на всички фронтове", включително между Израел и подкрепяната от Иран ливанска групировка "Хизбула"