15 Март, 2026

Журналист: Ердоган е скаран с целия свят, единствена алтернатива за него е Путин

Журналист: Ердоган е скаран с целия свят, единствена алтернатива за него е Путин

Тайфур Хюсеин

Ердоган е прагматик - трябва да запази своите позиции и да остане на власт, защото в противен случай го грозят най-малкото съдебни процеси вътре в страната, но и на международните трибунали

"Брак по сметка - така могат да бъдат разтълкувани взаимоотношенията между Ердоган и Путин, защото наистина и двамата имат изгода от сближаване на позициите", коментира жупналистът Тайфур Хюсеин пред Bloomberg TV Bulgaria.

"Ердоган заема второ място в света по брой срещи с Владимир Путин тази година и това е изненада с оглед на това, че се навършват две години от скандала със свалянето на руския изтребител през 2015. Преди 2 години взаимоотношенията бяха много влошени и една такава рязка промяна във взаимоотношенията наистина е изненада. Тези срещи вече се превърнаха в регулярни", заяви той.

"Ердоган е скаран с всички останали в световната политика. Скаран е с ЕС, заплашваше страни членки като Германия, Белгия, Холандия и тн. От друга страна взаимоотношенията с администрацията на Тръмп също са доста изострени, надеждите, които храниха след избирането на Тръмп хранеха, вече не съществуват. Единствената алтернатива остава сближаване на позициите с Путин", смята журналистът.

"Ердоган е прагматик - трябва да запази своите позиции и да остане на власт, защото в противен случай го грозят най-малкото съдебни процеси вътре в страната, но и на международните трибунали. В този брак по сметка Ердоган има повече сметка от сближаване на позициите, отколкото Путин", каза още Хюсеин.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: За две седмици война в Близкия изток Русия спечели 10 млрд долара

Зеленски: За две седмици война в Близкия изток Русия спечели 10 млрд долара

Смекчаването на санкциите, наложени срещу Русия, също помага на Путин

Дрон атакува италианско-американската база в Кувейт - поразен е хангар, унищожен е безпилотен самолет

Дрон атакува италианско-американската база в Кувейт - поразен е хангар, унищожен е безпилотен самолет

Военна база „Али ал-Салем“ в Кувейт, използвана от САЩ и Италия, беше атакувана с дрон. При удара е унищожен безпилотен самолет MQ-9 Reaper, но няма пострадали военнослужещи. Атаката се вписва в серия от нападения срещу западни военни обекти в Близкия изток.

Израел: Предстоят поне още 3 седмици бойни действия, дотук са предприети 400 вълни от удари срещу Иран

Израел: Предстоят поне още 3 седмици бойни действия, дотук са предприети 400 вълни от удари срещу Иран

Израелската армия планира да продължи военната кампания срещу Иран поне още три седмици. От началото на операцията са извършени около 400 въздушни удара срещу ракетни бази, дронови центрове и военни обекти на Корпуса на гвардейците на ислямската революция.