4 Април, 2026

Зукърбърг на финалната права на своя проект "умен асистент"

Зукърбърг на финалната права на своя проект "умен асистент"

Основателят на Facebook Марк Зукърбърг си даде новогодишно обещание да си разработи изкуствен интелект за домашен асистент, който да управлява дома му. По време на разговор със студенти и предприемачи в Рим Зукърбърг обяви, че е почти готов с този проект.

"С него вече мога да управлявам осветлението, портите на входа, температурата", коментира Зукърбърг. Той допълва, че като цяло е почти готов с основната част и се надява да направи първата демонстрация на разработката си още следващия месец.

Зукърбърг изрично благодари на инженерите и специалистите по изкуствен интелект във Facebook. "Страхотно е, защото мога да комуникирам с инженерите на Facebook, които вършат страхотна работа с разпознаването на лица и глас. Програмирал съм моя асистент така, че да ме разпознава, когато се приближавам до вратата или портата, и да ме пуска, без да се налага да въвеждам код или да отключвам", казва той.

Основателят на Facebook споделя, че има още работа по умния асистент, пише "Дневник". Съпругата му също не е много доволна, защото за момента асистентът разпознава единствено неговите лице и глас и не реагира на други команди. Все пак Зукърбърг обещава, че ще ѝ даде достъп, след като приключи с разработката.

Сподели:

Коментари (0)

Илия Лазаров: РСМ трябва на изпълни поетите ангажименти без излишни балкански тарикатлъци

Илия Лазаров: РСМ трябва на изпълни поетите ангажименти без излишни балкански тарикатлъци

"Северна Македония е добре дошла в европейското семейство, когато започне да се държи по европейски и покрие критериите за членство4, смята той.

Русия се готви да блокира резолюция за Ормузкия проток в Съвета за сигурност на ООН

Русия се готви да блокира резолюция за Ормузкия проток в Съвета за сигурност на ООН

В протокола на изявлението Лавров допълва, че в тази резолюция не се споменава, че „Иран е жертва на агресия“. По негови думи приемането ѝ ще предизвика враждебна реакция от страна на властите в Техеран

The Hill за недоволството в Русия: Путин ходи по по-тънък лед, отколкото си мисли

The Hill за недоволството в Русия: Путин ходи по по-тънък лед, отколкото си мисли

"Войната в Украйна показа, че руският президент живее в измислен свят", пише авторът, професор по политология в Университета Рутгерс в Нюарк