Далай Лама прогнозира, че 21-век ще бъде също толкова кървав и безсърдечен, колкото и 20-ти, отбелязва АФП.
Той призова за драстични образователни реформи в световен план, които да поставят фокус върху състраданието.
"Честно казано, в нашето поколение няма много надежда", заяви будисткият лидер по време на своя лекция в Женева, цитиран от "Дарик".
"Надеждата ни е в бъдещите поколения, но трябва да започнем още сега от образованието, което да създава здрави умове", допълни Далай Лама.
"Първичната човешка природа е състрадателна", настоя Далай Лама, като прибави, че конкретни действия са нужни, за да се помогне на хората да запазват емпатията, която притежават като деца.
"Аз съм будистки монах. Дневният ми режим включва молитва. Доста съм скептичен, че молитвите ще донесат световен мир... Действията ще донесат мир", добави още религиозният лидер.


Коментари (0)